Мова сайту:

Що шукають користувачі:

CексФітнесСтосункиСтильАвто

Наведемо рекомендації у деталях, а тобі залишиться їх застосувати та переконатися, що підтримувати порядок зовсім нескладно.

Якщо перед виходом із дому ти витрачаєш час на пошук потрібних речей, розбираючи завали одягу, вибачаєшся за безлад у квартирі перед гостями, то тобі слід навчити себе підтримувати чистоту та порядок. Прибрана квартира не тільки сприяє ментальному здоров'ю та продуктивності, а й позитивно впливає на настрій.

1. Не відкладай на потім

Як би парадоксально це не звучало, але щоб зробити своє житло чистим і акуратним, тобі потрібно просто почати його прибирати. Найчастіше найскладніший момент – це початок. Пам'ятаєш, як тільки починаєш думати про прибирання, відразу ж з'являється багато "невідкладних" чи "важливих" справ, які відразу заповнюють весь "вільний" час? Так ось: візьмися за прибирання, починаючи з тієї кімнати, в якій проводиш найменше часу. По-перше, там найчистіше, а по-друге – якщо не закінчиш розпочате, то недоробки не мозолитимуть очі. Почавши з чогось простого, легко налаштуватися на прибирання всієї квартири.

Unsplash

2. Використовуй правило двадцяти хвилин

Воно говорить, що потрібно виділити трохи часу на щоденне прибирання, і тобі не доведеться бігати з пилососом усі вихідні. Двадцять хвилин на день цілком достатньо, щоб, наприклад, помити посуд або витерти пил. Потроху прибираючись кожен будній день, твої вихідні завжди будуть вільними.

3. Мотивуй себе

Спробуй з собою домовитися як це було в дитинстві: батьки обіцяли зробити щось, коли ти виконаєш те, чого хотіли від тебе. Однак тепер тобі доведеться самому стати "спокусником". Пообіцяй собі нагороду в обмін на чистоту та порядок. Наприклад, якщо ти зможеш підтримувати їх у своїй оселі протягом тижня, значить порадуєш себе цілим днем відпочинку або чимось смачним (солодким чи хмільним). Винагорода послужить додатковою мотивацією при виконанні цієї важливої справи.

Читайте також: Сексуальная уборка: домохозяйки 50-х

4. Виконуй все одразу

Не чекай, поки накопичиться "Еверест" із брудної білизни чи не прасованого одягу. Зібралося в раковині дві-три тарілки - помий їх одразу. Це простіше та швидше, ніж перемивати гору посуду. А потім її витирати, та ще й складати… Бачиш пил на полиці – візьми та витри її. Вирішуй видимі проблеми відразу, і ти уникнеш їх накопичення.

Unsplash

5. Почни з робочого місця

На твоєму столі має бути ідеальний порядок. Адже за ним ти проводиш значну частину часу, і він служить тобі по суті офісом. Там повинні бути лише ті предмети, які ти використовуєш для роботи. Напевно, ти не раз відчував негативні емоції від того, що розгрібав купи незрозумілих речей, які з часом зібралися на робочому місці. Тоді давай побережемо твої нерви і приберемося.

6. Позбавляйся непотрібних речей

Усім "плюшкіним" потрібно терміново позбавитися всього непотрібного. Навіть якщо ти не такий, проаналізуй свої речі і створи список тих, які можна, а головне потрібно викинути. Предмети, які не використовуєш, або такі, що пов'язані з негативними спогадами, старі та зламані речі – все це на сміття. Адже цілком очевидно, що, позбавляючись такого мотлоху, ти спрощуєш собі процес прибирання в квартирі.

Читайте також: Швабра, віник та інші способи «підкачатися» вдома

7. Зроби процес прибирання приємним та корисним

Повір, прибирання може бути приємним та корисним процесом. Увімкни свою улюблену музику або подкаст, розслабся або почерпни для себе щось нове. Це час, який можна провести з користю. Особливо, якщо пилососиш чи миєш підлогу – це фізична активність, під час якої тренуються м'язи ніг та рук.

8. Визнач місце, де повинні зберігатися речі

Кожна річ у твоїй оселі повинна мати своє місце. Тобі не потрібно витрачати час на роздуми про те, куди під час прибирання покласти той чи інший предмет. Але якщо все ж таки не можеш вирішити де це місце, то, можливо, сам предмет тобі не такий і важливий, а значить повертаємося на пару пунктів вище - все на сміття. Запам'ятай: місце одягу у шафі, рушників у ванній, чашок з-під кави – на кухні. Дотримуючись такої системи, прибирати квартиру стане набагато швидше та простіше.

Unsplash

9. Плануй

Саме так, навіть прибирання можна запланувати заздалегідь. Розділили завдання по дому на ті, що викликають позитивні та негативні емоції. Почни, ясна річ, з перших. Встанови дати для генерального прибирання та познач їх у календарі. Виконуй завдання згідно заздалегідь до складеного плану, і тоді не забудеш про важливі моменти.

Це цікаво

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK