Мова сайту:

Що шукають користувачі:

CексФітнесСтосункиСтильАвто

Він прагнув накласти на себе руки, але знайшов порятунок і дружбу в злочинці з Алжиру

У віці 72 років у Марокко помер французький підприємець Філіп Поццо ді Борго, який став прототипом головного героя комедійної драми "1+1" (Intouchables, 2011). Цю інформацію з посиланням на режисера фільму Еріка Толедано, повідомило видання Agence France-Presse.

Герой, чия історія стала сюжетом фільму

Філіп Поццо ді Борго народився 14 лютого 1951 року. Його сім'я належить до стародавнього корсиканського роду, що з'явився у XVI столітті. Філіп виріс у багатому будинку і успішно керував прибутковим виноробним підприємством, шампанським будинком Champagne Pommery. 1993 року він потрапив у нещасний випадок під час параглайдингу, внаслідок якого травмував хребет і залишився паралізованим.

Філіпп Поццо

Філіпп Поццо

Источник: Соцсети

Ді Борго провів два роки у лікарні і навіть спробував вчинити самогубство. Після повернення додому, бажаючи знайти помічника, він провів інтерв'ю з 90 кандидатами, які претендували на роль його доглядальника.

Крім того, допомога була потрібна і його дружині, яка страждала на рак. "Дружина була дуже хвора, їй залишалося жити лише кілька місяців, і ми обоє перебували в поганому стані. Мені потрібна була людина, досить божевільна, щоб не боятися складної ситуації", - розповідав Філіп Поццо.

У результаті Ді Борго вибрав Абделя Селлу, алжирського мігранта, який провів два роки у в'язниці за крадіжку на вулицях Парижа. Для ді Борго головною якістю Селлу стало його божевілля. За словами підприємця, алжирський мігрант нічого не боявся, був дуже сильним, доступним і надзвичайно щедрим: "Він став моїм ангелом-охоронцем" , - відгукувався про помічника Філіп Поццо.

Читайте також: Усім приклад: 8 найкращих книг про видатних людей

Спочатку Селлу не хотів працювати з ним довго – він шукав офіційну роботу, щоб зберегти свою візу та залишитися у Франції. Але Філіп умовив Селлу залишитися, тому що він повернув йому бажання жити.

Абдель Селлу та Філіпп Поццо

Абдель Селлу та Філіпп Поццо

Источник: Соцсети

"Абдель не шкодував мене. Він був нешанобливим, зухвалим і мав гостре почуття гумору. Я раптово зрозумів, що знову тішуся з життя, не знаючи, що буде далі. Мені було байдуже, що Абдель вийшов з в'язниці. Він був мені потрібен. І згодом він став моїм другом", - казав французький підприємець.

Культовий фільм з історії бізнесмена

У 2001 році Філіп опублікував книгу "Друге дихання" (Le Second souffle), в якій розповів про свій вихід із депресії завдяки допомозі алжирського асистента. Ця історія стала основою для фільму "1+1" із Франсуа Клюзе та Омаром Сі у головних ролях. За свою роль Сі був нагороджений національною кінопремією Франції Сезар.

Источник: Кадр из фильма

Фільм швидко став лідером прокату в багатьох країнах: лише у Франції понад 19 мільйонів людей переглянули його у рік прем'єри. За скромного бюджету в 9,5 мільйонів євро збори фільму у світі перевищили 416 мільйонів доларів.

Ді Борґо був вказаний як сценарист фільму. Перед початком зйомок він наполіг на тому, щоб кіно було комедією, а не драмою. Він не хотів, щоб фільм, заснований на його житті, був історією страждання та болю.

"Погодившись на адаптацію своєї історії для фільму "1+1", він змінив наше життя і життя багатьох тендітних і вразливих людей. Ми пам'ятатимемо його як гідну, сміливу, скромну і войовничу людину. Нам не вистачатиме його гумору та інтелекту", - відзначили режисери фільму Ерік Толедано та Олів'є Накаш.

Це цікаво

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK